עמוד הבית אודותינו לקוחות שאלות ותשובות מאמרים טיפים וסדנאות מה אומרים עלינו צרו קשר

מחקר: טיפול במיכל ציפה מזרז החלמה של נפגעי תאונות דרכים

"צליפת שוט" המוכרת בשמה הלועזי Whiplash Injury נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מתאונת דרכים.

התנגשות או עצירה פתאומית עלולה לגרום לראשכם להיזרק קדימה בחוזקה והתוצאה: מתיחה או קריעה של רקמות השרירים ונקודות חיבור השרירים המתבטאים בכאבים איומים, שהרפואה הקונבנציונאלית לא תמיד מצליחה להקל עליהם.

מחקרים רפואיים מצביעים על קשר בין התפתחות של מחלות כרוניות קשות כמו פיברומיאלגיה, סוכרת וזאבת לתופעת צליפת השוט. רבים מקורבנות התופעה נתקפים במיגרנות וכאבים כרוניים שאינם מרפים, ואינם מקשרים את התופעות לצליפת השוט אותה עברו.

מחקר שנערך בשוודיה מגלה כי טיפול 'חסך חושי' המבוצע במיכל ציפה מקל באופן משמעותית על הסימפטומים של צליפת שוט, ומזרז את ההחלמה ממנו.

"השחרור מכוח הכבידה, אשר מושג בצורה טבעית במיכל הציפה, מאפשר לדם לזרום בצורה חופשית ומלאה יותר" אומר דני רודניצקי, הבעלים של PRIVATE SEA המרכז הראשון בישראל לטיפול במיכל ציפה. "ירידה בלחץ הדם והרגעת הדופק המושגים בטיפול מאפשרים הורדה משמעותית ברמת המתח בגוף וכך עולה יכולתו לרפא את עצמו".

 

הייתם מעורבים בתאונת דרכים במהלכה נזרק ראשכם קדימה בחוזקה? יש סיכוי שאתם סובלים מתסמונת צליפת שוט (Whiplash Injury) .

תסמונת צליפת שוט נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מתאונות דרכים, בעיקר במקרים של פגיעה ברכבכם מאחור, התנגשות חזיתית, האצה או האטה פתאומיים. במקרים אלה נזרקים הראש והצוואר קדימה בחוזקה, דבר הגורם למתיחה חזקה ופתאומית  של שרירי הצוואר הגורמת ולקריעה של רקמות שרירים ונקודות חיבור השרירים. בדרך כלל הנפגעים מהתסמונת אינם חשים בכאבים מיד לאחר התאונה, אלא רק לאחר 12 עד 24 שעות מהתרחשותה.

 

רוב הנפגעים מצליפת שוט – נשים וילדים

צליפת שוט גורמת לפגיעה ברקמות הרכות שמסביב לעצמות, בכלי הדם, ברצועות ובדיסקים ולכן לא ניתן לראות אותה, אולם ניתן לאבחן אותה בזכות דיווחים על סימפטומים שאותם מתארים הנפגעים.

תסמינים המעידים על כך שאתם סובלים מצליפת שוט הם: כאבי ראש, סחרחורות, בעיות שיווי משקל, בחילות, כאבים בכתפיים, הגבלה בתנועת הצוואר, הרגשת נימול בגוף, הפרעות ראייה, זיעה קרה, שיעול כרוני, צפצופים באוזניים, חולשה בשרירים, חוסר יציבות, כאבים בצוואר וכאבים בשכמות.

הנפגעים העיקריים מצליפת שוט הם נשים וילדים. נשים - משום שהן בעלות צוואר ארוך ודק יותר מגברים, וילדים בשל היותם עדינים וחלשים.

ב-80 אחוז מהמקרים הכאבים חולפים לאחר שלושה חודשים, אולם יש שמתחילים לסבול מכאבים כרוניים כתוצאה מצליפת שוט, ואינם מוצאים מזור לכאבם ברפואה הקונבנציונאלית.

מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות קושרים בין תאונות דרכים לפריצת מחלות כרוניות בגוף, כמו סוכרת, פיברומיאלגיה ועוד. הטראומה אותה עבר הגוף גורמת בקרב 3% מהנפגעים בתאונות הדרכים לפתח מחלות כרוניות שכאלה.

שיטת טיפול ייחודית במרכז PRIVATE SEA בתל אביב עשויה להקל מאד על תופעות הלוואי של צליפת השוט, ולזרז את ההחלמה.

מחקרים מהשנים האחרונות הוכיחו כי טיפול במיכל ציפה, שפותח לראשונה בשנות ה-50 של המאה הקודמת, מהווה טיפול משלים המזרז את ההחלמה מפגיעת צליפת השוט.

במחקר שנערך לאחרונה בשוודיה נבחנה השפעתו של מיכל ציפה על הבעיות הכרוניות שנגרמות כתוצאה מצליפת שוט. כל המשתתפים במחקר סבלו מתסמינים של התופעה. חלק מהנחקרים התנסו במיכל הציפה 2-3 פעמים, בעוד האחרים התנסו בו 7 עד 15 פעמים. בתום המחקר נמצא כי ככל שהשתמשו קורבנות התסמונת יותר פעמים במיכל הציפה, כך גברה ההטבה בסימפטומים המיוחסים לתופעת צליפת השוט.

25 ס"מ מים ובהם 360 ק"ג מלח מסוג מגנזיום סולפת

הציפה היא למעשה טכניקת רגיעה המתבצעת תוך הגבלת הגירויים הסביבתיים בתוך מיכל ציפה. המטופל נכנס עירום לתוך מיכל, שגודלו קצת יותר ממיטה רגילה וגובהו כגובה החזה. במיכל יש 25 ס"מ של מים ובהם 360 ק"ג של מלח מסוג מגנזיום סולפת. על מנת להעצים את ההשפעה מומלץ לכבות את האור שבתוך מיכל הציפה ולסגור את הדלת של המיכל.

כל שצריך לעשות הוא לשכב על הגב כשהפנים למעלה. המלח הופך את המים לכבדים כל כך עד שהם דוחפים את המטופל אל פני השטח והוא צף כמו פקק שעם, חסר משקל.

טמפרטורת המים תואמת לטמפרטורת העור, האוזניים מתחת למים ולכן השמיעה פוחתת ובדרך זו מגיע האדם למצב בו הוא מנותק לחלוטין מהעולם החיצון. "85% מסך הפעילות המשפיעה על מערכת העצבים שלנו קשורה לכוח הכבידה", אומר דני רודניצקי הבעלים של PRIVATE SEA. "השחרור מכוח הכבידה, אשר מושג בצורה טבעית במיכל הציפה, מאפשר לדם לזרום בצורה חופשית ומלאה יותר. הדבר תורם לירידה בלחץ הדם ולהאטת הדופק. כך יורדת באופן משמעותי רמת המתח בגוף ועולה יכולתו לרפא את עצמו".

איך זה בדיוק עובד?

במהלך הציפה, תבניות גלי המוח, הקרויות גלי תטא, מואטות. לרוב ניתן להגיע למצב כזה רק במהלך מדיטציה עמוקה או ברגעים שלפני הירדמות או לאחר יקיצה. האטת גלי התטא במוח מלוות בדרך כלל בתחושה עמוקה של שלווה ושל אושר, אשר נגרמת כתוצאה משחרור אנדורפינים - הסם המרגיע הטבעי של הגוף. בדרך זו משתחרר הגוף כולו וצובר כוחות לרפא את עצמו, כמו גם במקרים של מכאובים וסימפטומים כתוצאה מצליפת שוט.

משך טיפול - 50 דקות

(ניתן לשלב בטיפול גם עיסוי מקצועי )

מחיר: 260 ₪ (תלוי בחבילת הטיפולים הנרכשת).

www.privatesea.co.il

 

כל הזכויות שמורות, רן שריר.

Copyright © 2007

משרד: 03-6958660 | נייד: 054-3063336 | המתמיד 21 ב' רמת גן 52501